Szczegóły projektu Galerii Wieliczka

Wiele wskazuje na to, że Galeria Wieliczka przy ulicy Krakowskiej jednak powstanie. Zanim jednak będzie można mieć pewność w tej sprawie, można już teraz zapoznać się z wizualizacjami projektu na stronie inwestora, Grupy Inmax.

Galeria Wieliczka ma mieć 3-4 kondygnacje, z czego jedna będzie przeznaczona na podziemny parking. Na piętrze 0 znaleźć mają się dwa sklepy wielkopowierzchniowe ? hipermarket spożywczy oraz duży market budowlany (najprawdopodobniej Leroy Merlin, z którym Inmax Deweloper współpracuje już od wielu lat w innych zbudowanych przez siebie galeriach). Na tym samym piętrze znaleźć mają się też pasaże handlowe oraz część gastronomiczna z barami szybkiej obsługi i kawiarniami. Na piętrze 1, oprócz pasaży handlowych, mieścić się ma również 7-salowe kino typu multipleks.

Od strony architektonicznej projekt ma być raczej futurystyczny, przeszklony, odpowiadający standardom wytyczonym przez podobne obiekty budowane na zachodzie Europy. Można spodziewać się nowoczesnego wystroju, doskonałej komunikacji wewnątrz centrum oraz spełnianiu norm bezpieczeństwa oraz dostępu dla osób niepełnosprawnych.

Parking podziemny w Galerii Wieliczka ma pomieścić aż 1200 samochodów. Inwestor liczy, że galeria przyciągnie nie tylko mieszkańców Wieliczki ale też okolicznych podkrakowskich miejscowości. Jeżeli projekt zostanie zrealizowany zgodnie z planem to z pewnością można liczyć na wielu zainteresowanych.